Kitaplar


 

 


(Ortak kitap)
 https://www.facebook.com/ozmenu  https://twitter.com/unalozmen

Ünal Özmen

MEB Kuşu’nun bazı soruları var

 MEB Kuşu’nun bazı soruları var

Kuş, adı açık edilmek istenmeyen haber taşıyıcısının medyadaki ortak adıdır. Kimi köşe yazarı kuşlarına bir ad bile vermişlerdir. En ünlüsü Emin Çölaşan’ın Minik Kuş’udur. CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce’nin yönlendirdiği bir iletiden anlıyoruz ki kuşlar sadece medya mensuplarına değil, Meclise de haber taşıyabiliyorlar. Adına MEB Kuşu diyen biri, iletisinde Muharrem İnce tarafından araştırılmasını istediği bazı sorular göndermiş. Dikkatimi çekti sizinle paylaşmak istedim. Hem, sizden gelecek yanıtlarla kuşların güvenilirliğini test de etmiş olurum.   

1- Fatih projesinin uygulanacağı derslik sayısı Başbakan tarafından 650 bin olarak söylenmiştir, ancak şu anda açık olan derslik sayısı 450 bin civarındadır. Bu 200 bin civarındaki dersli hayali olarak neden söylenmiştir. Bu hayali dersliklere harcanacak para kimin cebine girmektedir?...... olabilir mi?

2- MEB’de mahkeme kararıyla müşavirlikten alınıp daha sonra mahkeme kararı uygulanmadan genel müdür yardımcısı olan danışman kim? cevap …… olabilir mi?

3- ALO eğitim hattı 3 yıl önce açılmamış mıydı? Neden yeni gibi gösterildi?

4-EĞİTEK genel müdürü ve bakan danışmanı …… neden sürekli beraber yurt dışına gitmektedir? Bunu finanse eden şirket hangisidir, neden finanse etmektedir?

Not: Noktalı yerde isim belirtilmiştir.

  
2575 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın