Kitaplar


 

 


(Ortak kitap)
 https://www.facebook.com/ozmenu  https://twitter.com/unalozmen

Ünal Özmen

Gençlerden sorumlu üç "Devlet adamı"

“Bilinçli Gençlik Projesi de dünyada bir örneği daha olmayan bir birliktelik projesi olarak hayata geçecek.” Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, başında bulunduğu Bakanlığın bir projesine atfen söylemiyor bu sözü. YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Çubukçu’nun ardından raydan çıkmış vagon gibi "Eğer bu gençleri iyi yönlendirebilirsek çözümünde çok zorlandığımız terör gibi bazı problemlerin de yakın gelecekte, kolayca çözüme ulaşacağını düşünüyorum. Meseleyi o kadar geniş alıyorum." diyor.

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak da Hürriyet gazetesi ile Bilinçli Gençler Derneğinin Bilinçli Gençlik Projesi protokolünde. O da benzer laflar ediyor.

Gençlerimizi teslim ettiğimiz bu üç “devlet adamı”,  Bilinçli Gençler Derneğinin reklam amaçlı sıradan bir etkinliğini neden bu kadar abartıyorlar? Yanıtı YÖK Başkanı Özcan veriyor “Türkiye'de sık sık, gençliğin kendisini ifade edecek kanalların olmadığından şikayet ediliyor. Bu açıdan bugün imzalanan proje önemli bir adımdır.”

Biri Milli Eğitim Bakanı, diğeri gençlerden sorumlu Devlet Bakanı, öteki gençlerimizi bilinçlendirecek olan üniversitelerin başı. Ağızlarına bakılırsa üçü de gençleri başlarından atacak yer arıyor. 

  
2001 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın