Kitaplar


 

 


(Ortak kitap)
 https://www.facebook.com/ozmenu  https://twitter.com/unalozmen

Ünal Özmen

Kılıçdaroğlu, Türköne yerine Ayşe Ayata’nın istifasını istemeli

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, 1983’te Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezinin çatı kurulu olarak 12 Eylülcüler tarafından kuruldu. O günden beri, Atatürk’e az buçuk saygı duyan kimse bu kurumların meşruiyetini kabullenmedi. CHP ‘de vasiyet gereği İş Bankası payını gönüllü değil, mahkeme kararıyla veriyor.

Mümtazer Türköne ile İskender Pala’nın bu kurumun yönetim kurulu üyeliğine atanmasında bir gariplik yok. Garip olan Ayşe Ayata’nın aynı görevi kabullenmesidir. Ayşe Ayata adı, Cumhur Bakanı tarafından Türköne ile Pala’nın paketi olarak kullanıldı. Bence CHP istifayı Ayata’dan beklemelidir. Buna hakkı da var: Eşi Genel Başkan yardımcısı, kardeşi ise parti meclisi üyesi ve milletvekili; doğrusu bu. CHP, İş Bankası gelirinden pay veriyorum diye tanımadığı kuruma meşruiyet kazandırmamalıdır. 12 Eylül kurumunu, 12 Eylülcülerle baş başa bırakmalıdır.

TRT Genel Müdürünün Rojin’e “aşüfte” dediğini duyunca “İnanamadım, olacak şey değil” diyen Bülent Arınç’tan, Rojin’den özür dilemek zorunda kalan kocaman Başbakandan, müdürlerinin istifasını istemesini bekliyor muyum, hayır! Neden, çünkü özür dilemelerine neden olacak kadar kaba da olsa o adam ve başında bulunduğu TRT kurumu kendilerine ait. Diledikleri gibi tasarrufta bulunabilirler.

  
2971 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın