Kitaplar


 

 


(Ortak kitap)
 https://www.facebook.com/ozmenu  https://twitter.com/unalozmen

Ünal Özmen

Öğrenci velisi eğitim siyasetine dahil oluyor

"Öğrenci velileri, MEB’in, kendilerine ve velisi oldukları öğrencilerine çektirdiği eziyeti protesto etmek için henüz bu bakanlığın önüne gelmediler. Çocukları için her şeyi göze alan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın önündeki Güven Park’ta toplanıp yüzlerini bakan katına çevirip 'Nedir çocuklarımızın elinizden çektiği?' deseler, eminim bazı sorunların çözümüne katkı sunmuş olurlar."

İki yıl önce, 17 Ağustos 2010'da (ki henüz Dinçer diye biri yokken) eğitimdeki gidişata velinin fiili  müdahalesini gerekli görmüşüz. Sonra, Erdoğan'ın, ülkedeki tüm çocukları vesayetine alan, her şeyi özelleştirirken çocukları devletleştiren 4+4+4 yasası geldi. Bu noktada bir uyarı yapmışız. "AKP, inanmayacaksınız ama insanların yavrusuna saldırarak büyük bir hata yaptı ve tedavisi çok zor derin bir yara aldı. Biyoloji okumadığı için sıcakkanlı hayvanların yavrularına ne denli düşkün olduğunu, yavrusunu korumak için kendisini feda edebildiğini öngöremedi." diyerek kesintili eğitim yasasıyla ortaya çıkacak sorunların velileri fiili mücadeleye zorlayacak tehlikeler içerdiğini anlatmak istemiştim.

"Okuluma dokunma" eylemleri bizi doğruluyor; çoğu kadın olmak üzere öğrenci velileri, eğitim siyasetine dahil olması gerektiğini fark etti. Bugün okulunu savunan veli, tepkileri sonuç verdikçe yarın okulun içeriğini neden sorgulamasın. 

  
1846 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın