Kitaplar


 

 


(Ortak kitap)
 https://www.facebook.com/ozmenu  https://twitter.com/unalozmen

Ünal Özmen

CHP, Kuran hıfzı dersini Anayasa Mahkemesine götürmeyebilir mi?

 

İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun (Kesintili Eğitim Yasası), Meclisteki kabul süreci (şekil yönünden) bakımından AYM’de. CHP, şu sıralar esasa ilişkin itiraza hazırlanıyor. AKP Genel Merkezinin MEB teşkilatında süren hazırlığına bakılırsa iptal ihtimali yok gibi bir şey. Herkes senatonun, pardon Anayasa Mahkemesinin aksi bir karar veremeyeceğinden emin. (Belki FATİH projesi kapsamında alınacak elektronik donanım ihalesini Kamu İhale Kurumu denetiminden kaçıran maddeyi iptal edebilir. O da kuyumcunun, hırsıza, kapıya bak da tuvalete gideyim demesi kadar açık bir durum olduğu içindir. Belki diyorum…)

AYM sonucunu merak etmiyorum; merak ettiğim, CHP’nin esasa ilişkin itiraz başvurusunu hangi gerekçelere dayandıracağı; en çok merak ettiğim ise Kuran hıfzı (ezberleme) ve Peygamberin hayatı dersini getiren maddeleri dava konusu yapıp yapmayacağıdır. Duyduğuma göre, CHP Genel Merkezinin sekizinci katı bu maddeye itiraz edilmemesinden yanaymış. “Hadi be!” demeyin; ya doğruysa… Doğruysa, o zaman soracağız; Meclisteki mücadeleniz ne uğrunaydı?

CHP seçmeni AKP tabanından daha yoksul, aç, açıkta değil; şimdilik iyi kötü idare ediyor. Bütün istediği birinin beğendiği gibi değil, kendisi gibi yaşamak. Şunu demek istiyorum: CHP, hiç de hazır olmadığı bir anda Alevi olduğunu bile bile Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendine genel başkan yaptı. Yolsuzlukla, yoksullukla mücadele edilecekse laiklik unutulmasın, güme gitmesin diye. Alevi’yken Sünni yapmak için değil!

  
1533 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın